Dny se krátí a ubývá slunce. Právě v tomto období se příroda připravuje k zimnímu spánku. Je nejvyšší čas se pustit do obnovy záhonů s trvalkami, jahodníkem a růžemi, a také můžeme dosazovat nebo vysazovat začátkem října okrasné i ovocné stromky a keře. Nezapomínejte ani na Váš trávník, začněte s podzimním hnojením. Ideální doba je i na založení nových trávníků a výsadby živých plotů. Právě teď můžeme vysazovat okrasné cibuloviny, kterých je v našem zahradnictví velký výběr. Nastal také čas podzimních rostlin, proč si neozdobit své zahrádky a vstupy u domů různě zbarvenými a rozkvetlými vřesy a chryzantémami.

Podzim je i obdobím sklizně, postupně vyklízíme a likvidujeme rostliny, všemožnými způsoby se snažíme uskladnit a uchovat to, co jsme během léta vypěstovali. Ze zeleninových záhonů odstraníme rostliny a půdu tak připravujeme k podzimnímu rytí.

V měsíci říjnu ještě necháváme dozrát dýně a některé košťáloviny jako jsou zelí, kapusta, brokolice, sklízet můžeme i během listopadu a prosince, to proto, že jsou částečně mrazuvzdorné.
Až je vše sklizeno, je ideální doba pustit se do přípravy půdy a zazimování zahrady a ukončit tak letošní sezónu prací v zahradě.

webis
webis