Jednou z podmínek, abyste měli na zahradě zdravé a kvalitní ovoce je správná a účinná likvidace přezimujících škůdců na začátku jara a některých chorob. Nejčastěji přezimují škůdci na letorostech, v trhlinách kůry, v paždí větévek nebo na pupenech. Většinou začátkem jara tj v březnu je ideální období na jejich likvidaci, a to práce jarním postřikem.
Mezi nejčastější jarní škůdce patří: Svilušky ovocná a jabloňová, mera jabloňová, květopas jabloňový, mšice jabloňová, jitrocelová, švestková, maliníková, rybízová atd. tmavoskvrnáč zhoubný, vlnovník hrušňový, višňový, ořešákový atd. obaleč meruňkový, jabloňový, třešňový atd. pilatka švestková. píďalka podzimní. Aj.
Nejideálnější je, aby venkovní teplota byla kolem 17 stupňů Celsia, pupeny byli nazelenalé nebo ve stádia rašení, postřik nanášíme na celou dřevinu, důkladně postříkáme i kmen, pozor u starších stromů na různé záhyby a na deštivé počasí. Společně s postřikem na přezimující škůdce můžeme postřik sloučit s postřikem proti padlí, strupovitosti a kadeřavosti. Společně s vlepováním lepových žlutých nebo bílých desek.
Jestli si nebudete vědět rady jaký postřik použít neváhejte a zastavte se u nás v zahradnictví rádi vám pomůžeme a vybereme s vámi ideální variantu. Pokud máte již větší stromky a nemáte vybavení na jejich postřik nebo málo času, nebojte se oslovit naše Zahradnictví, naši zahradníci Vám rádi pomohou a kompletní jarní údržbu udělají za Vás. Stačí nás kontaktovat mailem (info@zahradnictví-kurim.cz nebo na telefonu)
Budeme se těšit na vaši návštěvu!!
Michaela Olšanová
Michaela Olšanová