S koncem léta a nastávajícím podzimem se postupně ze zahrady vytrácí barvy a jas v létě kvetoucích keřů a trvalek. Jedny z mála rostlin, která dokáže prodloužit období kvetení ve Vaší zahradě, jsou chryzantéma, vřesy a macešky, Tyto rostliny přispívají k vytvoření barevné atmosféry pozdního léta a podzimu širokou škálou barev – bílou, žlutou, růžovou, vínovou, fialovou a různě intenzivními měděnými tóny a spousty jiných zajímavých barev.
Hitem podzimu v zahradnictvích bývají v těchto dnech bohatě kvetoucí chryzantémy a vřesy v různých velikostech v květináčích a miskách. V Zahradnictví Kuřim si určitě vyberete chryzantémui vřesy ve Vaší oblíbené barvě a ve velikosti, která bude nejvhodnější pro Vámi zvolený účel. Naleznete chryzantémy se záplavou drobných, různě barevných květů byla vyšlechtěna jako nižší, hustě větvené keříky sloužící k jednorázovým podzimním dekoracím. Taktéž i vřesy je jedním z nejhezčích kvetoucím keřem. I ty naleznete v různém barevném provedeníi mixech u nás. A jak to tak bývá, v neposlední řadě nesmějí scházet Violky neboli macešky, které na nás vykukují v mnoha barevném provedení. Umístěte velkou barevnou kouli před vchodové dveře, na terasu, balkon či hrob a nechte působit hru jasů a barev nebo zkombinujte tuto výsadbu do misek před dům či na hřbitov, použijte pro výsadbu do truhlíků, kterými nahradíte odkvétající letní balkonové rostliny. Nebo se domluvte u nás v zadradnictví a naši kolegové Vám výsadbu pomohou vybrat popřípadě i udělají.
Chryzantémy, vřesy i macešky se nejlépe daří na osluněném, popřípadě lehce přistíněném místě. Pravidelně je zalévejte, neměly by nikdy přeschnout. Hnojit není, vzhledem ke krátkému životu rostliny, třeba, ale neuškodí, k vřesům je potřeba přidat i mírně kyselejší půdu. Chryzantémy málokdy se podaří po odkvětu na chladném a světlém místě při omezené zálivce přezimovat. Vřesy a macešky se mohou vysázet do zahrady, kde Vám udělají ještě parádu.
V zahradnictví Kuřim naleznete i jiné rostliny pro podzimní výsadbu, v rozkvětu je spousty trvalek.
Udělejte si tedy jen takovou malou radost a zpříjemněte si podzim procházkou v Zahradnictví Kuřim.
Těšíme se na vaši návštěvu!
Michaela Olšanová
Michaela Olšanová