S nastávajícím podzimem se postupně ze zahrady vytrácí barvy a jas v létě kvetoucích keřů a trvalek. Jednou z mála rostlin, která dokáže prodloužit období kvetení ve Vaší zahradě, je chryzantéma. Přispívá k vytvoření barevné atmosféry pozdního léta a podzimu širokou škálou barev – bílou, žlutou, růžovou, vínovou a různě intenzivními měděnými tóny.

Hitem podzimu v zahradnictvích bývají v těchto dnech bohatě kvetoucí chryzantémy v různých velikostech v květináčích a miskách. V Zahradnictví Kuřim si určitě vyberete chryzantému ve Vaší oblíbené barvě a ve velikosti, která bude nejvhodnější pro Vámi zvolený účel. Tato skupina chryzantém se záplavou drobných, různě barevných květů byla vyšlechtěna jako nižší, hustě větvené keříky sloužící k jednorázovým podzimním dekoracím. Umístěte velkou barevnou kouli před vchodové dveře, na terasu, balkon či hrob a nechte působit hru jasů a barev. Přidejte okrasnou dýni a věřte, že se pro Vás chmurné podzimní dny stanou hned příjemnější. Chryzantémy v malých květináčích použijte pro výsadbu do truhlíků, kterými nahradíte odkvétající letní balkonové rostliny.

Chryzantémám se nejlépe daří na osluněném, popřípadě lehce přistíněném místě. Pravidelně je zalévejte, neměly by nikdy přeschnout. Hnojit není, vzhledem ke krátkému životu rostliny, třeba. Jen málokdy se podaří rostliny po odkvětu na chladném a světlém místě při omezené zálivce přezimovat. Výsadba do zahrady vzhledem k omezené mrazuvzdornosti také není vhodná.

Udělejte si tedy jen takovou malou radost a zpříjemněte si podzim s chryzantémou ze Zahradnictví Kuřim.

webis
webis