Ano, slyšíte správně, jako každý rok, tak i letos jsme si pro vás v našem zahradnictví připravili velký výběr vánočních stromků v květináči.

Stromky jsou od českých pěstitelů a jsou velmi dobře prokořeněné, protože jsou v nádobách pěstovány celou dobu. Vybírat můžete z různých velikostí a druhů.

A jak se vlastně o takové stromky máte postarat!! Nezoufejte rádi Vám poradíme.

Rychlý přechod do vytopeného prostotu jsou pro živý stromek v květináči velký šok! Přechod by měl být proto postupný, což znamená umístění stromku na týden nejprve do chladnější a světlejší místnosti (Chodba, garáž, zimní zahrada), kde se teplota pohybuje okolo 0 – 10 stupňů. Pak jej můžete přemístit do bytu (chodba), kde je o něco tepleji, kde zůstane než jej budete strojit, na poslední dny ho přesuňte do vytápěného obývacího pokoje. Nezapomeňte pravidelně zalévat a případně rosit.

Přesun zpět na mráz provádíme opět pomalu – stromek umístíte do chladnějšího pokoje, chodby…poté do světlé místnosti o teplotě 0 – 10 stupňů, vše opět po dobu jednoho týdne. Poté jej můžete přemístit na balkón, zahradu. Pozor na promrznutí květináče (promrznutí zamezíte bublinkovou fólií, pytlovinou nebo jutovým obalem)! Pokud půda na zahradě není zmrzlá můžete si jej vysadit i tam. V opačném případě až počasí dovolí. Pochopitelně, ale i venku nezapomínejte strom i v zimě zalévat!!

Pokud budete potřebovat poradit obraťte se na naše zahradníky, rádi Vám pomohou a poradí.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Michaela Olšanová
Michaela Olšanová